Wymienniki ciepła (chłodnice)

Uniwersalne wymienniki ciepła do urządzeń przenośnych


UNIWERSALNE WYMIENNIKI CIEPŁA DO URZĄDZEŃ PRZENOŚNYCH

Prezentowane urządzenia stanowią zintegrowane rozwiązanie dla chłodzenia cieczy w skomplikowanych urządzeniach np. są one używane do chłodzenia płynów do silników spalinowych i olejów hydraulicznych oraz do chłodzenia powietrza w sprężarkach. Pozwalają one również na dodatkowe dołączenie wentylatora hydraulicznego, zbiornika wyrównawczego, kratek wentylacyjnych i innych specjalistycznych akcesoriów. Urządzenia te zostały stworzone w wyniku dokładnych obliczeń dokonanych przez zespół specjalistów na podstawie danych dostarczonych przez klientów i mających na celu dostosowanie ich do konkretnych wymagań i zastosowań. Zastosowania te dotyczą wszystkich mobilnych maszyn do robót ziemnych oraz budownictwa. Innym ważnym obszarem zastosowań opisywanych urządzeń są rozdrabniacze i inne urządzenia stosowane na składowiskach odpadów.

SPECYFIKACJE
Chłodnica wodna z rdzeniem miedzianym Ciśnienie robocze: 1 bar
Chłodnica oleju z rdzeniem aluminiowym Ciśnienie robocze: 20 bar
Chłodnica powietrze/powietrze z rdzeniem aluminiowym Ciśnienie robocze: 5 bar

DOSTĘPNOŚĆ
Zgodnie ze specyfikacjami.

 

WYMIENNIKI CIEPŁA – POWIETRZE / WODA

 

Chłodnice FIRA są przeznaczone dla silników rozgrzewających się podczas pracy. Są one stosowane w traktorach, dźwigach, wózkach widłowych, kombajnach i innych maszynach.

Żeberka chłodnicy wykonano z miedzi i są one dodatkowo wzmacniane wytrzymałymi profilami typu Mc Kord. Zarówno wodne jak i powietrzne wymienniki ciepła są dostępne w szerokim asortymencie – w różnych konfiguracjach i wymiarach, co umożliwia ich optymalne dostosowanie do warunków eksploatacyjnych (ograniczenie zatykania się i wysoka sprawność). Możliwe jest również zabudowanie dodatkowego wymiennika płytowego w zbiorniku do chłodzenia oleju hydraulicznego.

Akcesoria do wymienników obejmują przewody rurowe, zbiorniki wyrównawcze, wentylatory i anty-wibracyjne elementy montażowe wykonane ze stali lub tworzywa ABS.

 

SPECYFIKACJE
Główny materiał konstrukcyjny rdzenia chłodnicy:
miedź – mosiądz – cyna Ciśnienie robocze: 1 bar Moc silnika: do 550 Kw

DOSTĘPNOŚĆ
Zgodnie ze specyfikacjami.